Bylinky, které Vás zbaví nejrůznějších nemocí

Cílem každého z nás by měl být silný a pevný imunitní systém, o tom není žádných pochyb. Právě dobrá imunita se pozitivním způsobem projeví do Vašeho celkového zdraví. Díky ní Vás neskolí jen tak nějaká bakterie nebo vir. Abyste takového stavu docílili, je zapotřebí tělu dodávat ty správné vitamíny. V tomto směru můžete vsadit na klasické bylinky.

Dodejte tělu vitamín C

Prostřednictvím bylinek si můžete dopřávat například vitamín C, který patří k těm důležitějším. Je to díky tomu, že zrychluje hojení ran, podporuje tvorbu kolagenu a přispívá k lepší využitelnosti železa v těle člověka. V následující tabulce Vám prozradíme, jaké bylinky obsahují vitamín C, respektive z jakých částí bylinek ho můžete získat.

BylinkaČást bylinky
Černý bezPlod
Lípa srdčitáKvět
Růže šípkováPlod
Kopřiva dvoudomáNať
Jaké části bylinek jsou pro Vás přínosné?

Kromě těchto populárních bylinek můžete pochopitelně vsadit i na mnohé jiné. Typickým příkladem je jitrocel kopinatý, violka trojbarevná a rakytník řešetlákový. Opomíjet bychom neměli ani na klasiku v podobě sedmikrásky chudobky.

Bylinky obsahující vitamín A

Tělo potřebuje samozřejmě i další vitamíny. Pokud chcete zlepšit svůj zrak, podpořit zdravou kůži a celkovou kvalitu kůže, zaměřte se na vitamín A. Mezi bylinkami jich najdete spoustu, které obsahují právě přemíru těchto látek. Jmenovat lze například smetánku lékařskou, jitrocel kopinatý, brusnici borůvkovou, kostival lékařský a dobře známý černý bez.

Ostatní bylinky přínosné pro lidské tělo

Posilování imunitního systému člověka je ve své podstatě nekončícím příběhem. Prostřednictvím bylinek můžete tělu dopřávat i přemíru ostatních látek a vitamínů. Hodně podstatný je kupříkladu vitamín B2. Ten přijde vhod hlavně při podpoře růstu orgánů, ale také při výrobě nezbytných hormonů v lidském těle. Ani zde nepodceňujte sílu bylinek, jakými jsou rakytník řešetlákový, kostival lékařský, česnek medvědí, kopřiva dvoudomá a bez černý. Tohle všechno je zdroj látek přínosných pro lidský organismus. Mnohdy stačí jen správně připravený bylinkový čaj a Vaše tělo doslova pookřeje, popřípadě se zbavíte nežádoucí nemoci.

Publikováno: 12. 07. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: RadimSvadlenka

Tagy: bylinka | bylinky | černý bez | kopřiva | lípa | rakytník | růže | sedmikráska | semikrásky | volka