Diety – Poznejte výhody a nevýhody známých diet

Spousta lidí touží po krásné a štíhlé postavě. K tomu Vám dopomůže hned několik věcí. Jednou z nich je určitě pravidelný pohyb. Tou druhou pak životospráva. Celý proces nakonec urychlí diety. Vybírat si můžete z mnoha diet. Některé jsou účinnější, jiné zase naopak. Proto Vám v následujících řádcích představíme výhody a nevýhody těch nejznámějších z nich.

Je přínosný přerušovaný půst?

Přerušovaný půst patří také mezi diety, kterých se drží mladí i postarší lidé. Tento způsob stravování je bezpochyby prospěšný pro snížení hladiny LDL cholesterolu. Zároveň přináší jistý odpočinek pro střeva. Na druhou stranu může být nebezpečný hlavně u diabetiků, protože v rámci něho dochází k hladovění. S tím se pak pojí bolesti hlavy, svalů a celková únava těla.

Vyzkoušejte nejrůznější diety

V popisu diet bychom samozřejmě mohli pokračovat. Dieta 1 200 kcal představuje typický příklad. Ta Vám rozhodně pomůže shodit přebytečná kila. U ní je vhodné nechat si od profesionála spočítat správnou hodnotu kalorií. Nesmíte mít totiž jejich nedostatek. O dalších dietách se více dozvíte prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Jaké výhody má alkalická dieta?

Jinak zvaná zásaditá dieta dokáže skvěle snižovat kyselost v organizmu a korigovat hodnotu pH. Účinná je například proti osteoporóze. Zároveň pomáhá snížit tělesnou hmotnost.

Jaké nevýhody má zásaditá dieta?

Počítejte s vyloučením mnoha lahodných a pro tělo mnohdy také přínosných potravin. Proto není dieta vhodná pro každého.

V čem je zajímavá Středomořská dieta?

Tato dieta je obecně označována za jednu z nejzdravějších. Jak už naznačuje její název, konzumujete primárně suroviny pocházející od moře. To jsou ryby, mořské plody, ovoce, zelenina a podobně.

Co znamená flexitariánská dieta?

Diety tohoto typu jsou ve své podstatě prezentovány, jako vegetariánské. Tato dieta je nutričně vyvážená.

V čem prospívá známá MIND dieta?

Nejenom, že budete schopni snížit nadbytečná kila, ale uděláte také něco pro své zdraví. Snižuje totiž riziko Alzheimerovy choroby.