Imunita – Zjistěte, jak ji posílit co nejvíce

Každý z Vás jistě správně tuší, co je to imunita. Jinak zvaný imunitní systém je vlastně takovým ochranným štítem našeho organismu před nejrůznějšími viry a nežádoucími bakteriemi. Čím silnější máte imunitu, tím pevnější zdraví budete mít. Pokud nemáte tušení, jak k posílení takové imunity dochází, prozradíme Vám to.

Začněte u kvalitního spánku

Imunitu můžete posilovat odlišnými způsoby. My začneme představením toho nejpříjemnějšího. A tím je spánek. Aby se kladným způsobem promítl do silného imunitního systému, měl by mít odpovídající délku. Tu ostatně vyčtete z níže uvedené tabulky.

PředmětHodnota
Spánek kratší jak 6 hodinMálo spánku
Spánek cca 7,5 hodinOptimální doba
Spánek nad 9 hodinNadbytek spánku
Málo spánkuMálo cytokinů
Několik důležitých hodnot spojených se spánkem.

Jak správně tušíte, spánek je jen pomyslným odrazovým můstkem k lepší imunitě. V následujících řádcích Vás přesvědčíme o tom, že podobných věcí a doporučení je více než dost.

Imunita na jedničku

Chcete-li, aby Vaše imunita byla skutečně silná, začněte s příjmem minerálů. Nejpřínosnější se pro Vás stane selen a zinek. To znamená, jezte dostatek celozrnných obilovin, hovězího masa a luštěnin. Vycházet můžete i z babských rad. Mezi ně se řadí například česnek, zázvor a speciální houby. V rámci potravin zlepšujících imunitu člověka lze rozhodně uvést probiotika, potraviny s vysokým vitamínem C, ale i léčivé koření jako je skořice a kurkuma. Vsadit můžete také na dostatek správných tekutin. Co takhle jablečný ocet, čistá neperlivá voda a zelený čaj?

Pevná imunita začíná ve střevech

Důležité je zmínit, že silný imunitní systém se pojí primárně s kvalitou střev. Právě v tomto lidském ústrojí se nachází až 70 % imunitních buněk. Ne nadarmo se říká, že zdravé střevo je základem celkového zdraví. Dalším z důležitých vitamínů je vitamín D, který získáte se slunce i z potravin. Zároveň se nevyhýbejte ani omega 3 mastným kyselinám. Důležitá je také zelenina bez kalorií. Ve finále se pak zbavte i nevhodných návyků, jakými jsou alkohol a kouření.

Publikováno: 11. 07. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: RadimSvadlenka

Tagy: bakterie | cytokiny | imunita | imunitní systém | látky | minerály | obranyschopnost | spánek | spaní | viry