METRO AG: Vše o velkoobchodním gigantovi

Metro Ag

Metro AG: Německý velkoobchodní gigant

METRO AG je německá nadnárodní společnost se sídlem v Düsseldorfu. Její hlavní činností je velkoobchodní a potravinový servis, a to především pro zákazníky z řad hotelů, restaurací a cateringových společností (HoReCa). Společnost provozuje také síť velkoobchodních prodejen pod značkou METRO a MAKRO/METRO ve více než 30 zemích světa.

METRO AG byla založena v roce 1964 a od té doby se stala jedním z největších velkoobchodních prodejců na světě. Zaměstnává přes 150 000 lidí a v roce 2022 dosáhla tržeb ve výši 29,8 miliard eur. Společnost se zaměřuje na poskytování širokého sortimentu produktů, konkurenceschopných cen a spolehlivých služeb svým zákazníkům.

V posledních letech se METRO AG zaměřuje na digitální transformaci a rozšiřování svých online služeb. Společnost investuje do vývoje nových technologií a platforem, které zákazníkům usnadňují nakupování a zjednodušují jim podnikání. METRO AG se také zavázala k udržitelnému rozvoji a snižování svého dopadu na životní prostředí.

Historie a vývoj společnosti

Společnost METRO AG, založená v roce 1964 v Německu, se stala průkopníkem v oblasti velkoobchodu s potravinami. První prodejna METRO, tehdy nazývaná "Cash and Carry", otevřela své brány v Düsseldorfu a zavedla revoluční koncept samoobslužného velkoobchodu. Tento inovativní přístup se rychle uchytil a METRO se začalo rozrůstat po celém Německu a později i v zahraničí. V 70. letech společnost expandovala do dalších evropských zemí, čímž položila základy své mezinárodní sítě.

V 90. letech se METRO AG zaměřilo na posílení své pozice na rozvíjejících se trzích a vstoupilo do zemí střední a východní Evropy. V roce 1997 otevřela společnost METRO první velkoobchodní prodejnu v České republice, čímž zahájila novou kapitolu své historie. Dnes je METRO AG globální společností s více než 670 velkoobchodními prodejnami ve 24 zemích světa. Společnost se neustále vyvíjí a přizpůsobuje se měnícím se potřebám zákazníků, a to jak v oblasti sortimentu, tak i digitálních služeb.

Obchodní model a cílový trh

METRO AG je mezinárodní velkoobchodní společnost se sídlem v Německu, která se specializuje na poskytování služeb především podnikatelům v oblasti gastronomie, obchodu s potravinami a cateringu. Jejich obchodní model je založen na konceptu samoobslužných velkoobchodů, kde si zákazníci s registrací mohou nakupovat širokou škálu produktů ve velkoobchodních baleních za konkurenceschopné ceny.

Cílovým trhem METRO AG jsou především profesionální zákazníci, jako jsou restaurace, hotely, kavárny, bary, obchody s potravinami a další podniky v gastronomickém a potravinářském průmyslu. Společnost se zaměřuje na budování dlouhodobých vztahů se svými zákazníky a poskytování jim komplexní podpory, která zahrnuje nejen široký sortiment produktů, ale také služby, jako jsou dodávky, financování, poradenství a digitální řešení.

metro ag

METRO AG působí ve více než 30 zemích světa a má rozsáhlou síť velkoobchodů. Společnost se neustále přizpůsobuje měnícím se potřebám trhu a investuje do inovací, aby si udržela konkurenceschopnost a posílila svou pozici na trhu.

Pobočky a globální působnost

METRO AG je mezinárodní velkoobchodní společnost s německými kořeny, která provozuje širokou síť obchodních center ve více než 30 zemích světa. Společnost se zaměřuje především na potřeby profesionálních zákazníků z oblasti gastronomie, hotelnictví a nezávislého maloobchodu. Díky svému rozsáhlému globálnímu dosahu a silné pozici na trhu je METRO AG důležitým partnerem pro malé a střední podniky po celém světě.

METRO AG má pobočky ve většině evropských zemí, včetně Německa, Francie, Itálie, Španělska, Polska a České republiky. Dále působí v Rusku, Japonsku a Číně. Společnost se neustále rozvíjí a expanduje do nových regionů, aby uspokojila rostoucí poptávku po svých službách.

Globální působnost společnosti METRO AG přináší řadu výhod jak pro ni samotnou, tak i pro její zákazníky. Díky své velikosti a mezinárodnímu zázemí má METRO AG přístup k široké škále produktů od dodavatelů z celého světa. To jí umožňuje nabízet svým zákazníkům konkurenceschopné ceny a široký výběr. Zároveň může METRO AG sdílet znalosti a zkušenosti ze všech trhů, na kterých působí, a přinášet tak svým zákazníkům inovativní řešení a inspiraci.

Sortiment a služby pro podnikatele

Společnost METRO AG je mezinárodní velkoobchodní společnost zaměřená na potřeby gastronomie, hotelů a dalších podnikatelů v oboru HoReCa. Nabízíme široký sortiment potravinářského i nepotravinářského zboží, který je speciálně přizpůsobený potřebám profesionálů. Náš sortiment zahrnuje čerstvé ovoce a zeleninu, maso a masné výrobky, mléčné výrobky, nápoje, suché potraviny, mražené výrobky, hygienické potřeby, gastro vybavení a mnoho dalšího. Kromě širokého sortimentu nabízíme i řadu služeb, které usnadňují podnikání v gastronomii. Patří mezi ně například dodávky zboží až do provozovny, možnost online objednávání, věrnostní program METRO Bonus, odborné poradenství a školení. Naším cílem je být spolehlivým partnerem pro podnikatele v gastronomii a pomáhat jim v rozvoji jejich podnikání.

metro ag

Zaměření na inovace a digitalizaci

METRO AG je mezinárodní velkoobchodní společnost zaměřená na potřeby hotelů, restaurací a cateringových firem (HoReCa). Inovace a digitalizace jsou pro METRO AG klíčové, abychom si udrželi konkurenceschopnost a splnili měnící se potřeby našich zákazníků. Neustále investujeme do nových technologií a digitálních řešení, které zjednodušují a zefektivňují podnikání našich zákazníků.

Naše digitální platforma METRO Markets propojuje dodavatele a odběratele v oblasti HoReCa a nabízí široký sortiment produktů, transparentní ceny a pohodlné online objednávání. Zákazníci oceňují také doplňkové služby, jako je správa objednávek a faktur nebo personalizované nabídky. Kromě toho vyvíjíme inovativní řešení pro restaurace, jako jsou digitální menu, systémy pro správu stolů a nástroje pro online marketing. Naším cílem je stát se pro naše zákazníky spolehlivým partnerem v oblasti digitalizace a pomoci jim uspět v dnešním dynamickém prostředí.

Udržitelnost a společenská odpovědnost

METRO AG je mezinárodní velkoobchodní společnost s důrazem na potřeby gastronomie. Udržitelnost a společenská odpovědnost jsou pro METRO AG klíčovými hodnotami, které jsou integrovány do všech aspektů podnikání. Společnost si uvědomuje svůj dopad na životní prostředí a společnost a aktivně se snaží o minimalizaci negativních dopadů a maximalizaci pozitivních přínosů.

Srovnání Metro AG s konkurencí
Vlastnost Metro AG Konkurent 1 (např. Tesco) Konkurent 2 (např. Ahold)
Oblast působnosti Mezinárodní Mezinárodní Mezinárodní
Počet zemí 25+ 10+ 7+
Zaměření Velkoobchod, Cash & Carry Maloobchod, Velkoobchod Maloobchod

METRO AG se zaměřuje na zodpovědný dodavatelský řetězec, snižování emisí skleníkových plynů, boj s plýtváním potravinami a podporu zdravého stravování. Společnost spolupracuje se svými dodavateli na zajištění férových pracovních podmínek a ochrany životního prostředí v celém dodavatelském řetězci. METRO AG investuje do energeticky účinných technologií a obnovitelných zdrojů energie, aby minimalizovala svou uhlíkovou stopu.

Boj proti plýtvání potravinami je pro METRO AG prioritou. Společnost zavádí inovativní řešení pro minimalizaci plýtvání potravinami v rámci vlastních provozů a zároveň podporuje své zákazníky v oblasti zodpovědného nakládání s potravinami. METRO AG se aktivně zapojuje do komunit, ve kterých působí, a podporuje lokální producenty potravin. Společnost se také zaměřuje na vzdělávání svých zaměstnanců a zákazníků v oblasti udržitelnosti a zdravého stravování.

metro ag

METRO AG věří, že udržitelnost a společenská odpovědnost jsou klíčem k dlouhodobému úspěchu a prosperitě. Společnost se zavázala k tomu, aby byla zodpovědným a transparentním partnerem pro své zákazníky, dodavatele, zaměstnance a komunity, ve kterých působí.

Finanční výsledky a výkonnost

METRO AG je mezinárodní velkoobchodní společnost se sídlem v Německu. Společnost se zaměřuje na poskytování služeb a sortimentu potravinářského a nepotravinářského zboží především pro profesionální zákazníky z oblasti gastronomie, hotelů a cateringu.

Finanční výsledky a výkonnost společnosti METRO AG jsou zveřejňovány pravidelně v rámci výročních a čtvrtletních zpráv. Tyto zprávy obsahují detailní informace o tržbách, zisku, provozních nákladech a dalších klíčových finančních ukazatelích. Investoři a analytici tyto informace využívají k posouzení finančního zdraví a budoucího potenciálu společnosti.

Kromě finančních výsledků společnost METRO AG také pravidelně informuje o svém úsilí v oblasti udržitelnosti a společenské odpovědnosti. Tyto informace zahrnují například závazky společnosti v oblasti snižování emisí, podpory lokálních dodavatelů a diverzity a inkluze.

Pro získání nejaktuálnějších informací o finančních výsledcích a výkonnosti společnosti METRO AG se doporučuje navštívit oficiální webové stránky společnosti.

Konkurence na trhu velkoobchodu

METRO AG je mezinárodní velkoobchodní společnost s německými kořeny, která působí i na českém trhu. Na tomto trhu čelí silné konkurenci ze strany dalších velkoobchodních řetězců. Mezi nejvýznamnější konkurenty patří Makro Cash & Carry, Globus a Kaufland. Tyto společnosti se podobně jako METRO zaměřují na prodej potravin a dalšího spotřebního zboží pro podnikatele a firmy. Konkurenční boj se odehrává především v oblasti cen, sortimentu a dostupnosti poboček.

Kromě těchto velkých hráčů působí na českém trhu i menší velkoobchody a specializované prodejny. Ty se často zaměřují na užší segment trhu, jako jsou například restaurace, hotely nebo malé obchody. Pro METRO AG představují konkurenci především v oblasti specializovaného sortimentu a osobního přístupu k zákazníkům.

metro ag

Vzhledem k silné konkurenci na trhu velkoobchodu se METRO AG snaží odlišit od konkurence a posilovat svou pozici. Zaměřuje se na budování dlouhodobých vztahů se zákazníky, rozšiřování sortimentu o privátní značky a rozvoj online prodejních kanálů.

Budoucnost a plány Metro AG

Jako přední velkoobchodní společnost se společnost METRO AG neustále zaměřuje na budoucnost a přizpůsobuje se měnícím se potřebám svých zákazníků. Společnost si uvědomuje rostoucí význam digitalizace a inovací v maloobchodním sektoru a investuje do technologií a řešení, která jí pomohou udržet si konkurenceschopnost.

METRO AG se zaměřuje na posílení své online přítomnosti a rozvoj digitálních platforem, aby svým zákazníkům poskytla bezproblémový a personalizovaný nákupní zážitek. Společnost také investuje do analytiky dat a umělé inteligence, aby lépe porozuměla potřebám svých zákazníků a poskytla jim relevantní nabídky a služby.

Důležitou součástí strategie METRO AG je také udržitelnost. Společnost se zavázala k snižování svého dopadu na životní prostředí a podporuje odpovědné dodavatelské řetězce. METRO AG se zaměřuje na snižování emisí skleníkových plynů, minimalizaci plýtvání potravinami a podporu udržitelných obalů.

V neposlední řadě se METRO AG snaží být atraktivním zaměstnavatelem a vytvářet pro své zaměstnance inspirativní a motivující pracovní prostředí. Společnost investuje do rozvoje talentů a nabízí svým zaměstnancům širokou škálu příležitostí k profesnímu růstu.

Vliv na české podnikatelské prostředí

Společnost METRO AG, německý nadnárodní velkoobchodní řetězec, má v České republice významný vliv na podnikatelské prostředí. Prostřednictvím svých velkoobchodních center MAKRO zásobuje širokou škálu zákazníků, od restaurací a hotelů po malé a střední podniky.

Přítomnost společnosti METRO AG v České republice přináší řadu pozitiv. Jedním z nich je tvorba pracovních míst, a to jak přímo v prodejnách MAKRO, tak i nepřímo u dodavatelů a v navazujících odvětvích. Dále společnost přispívá k rozvoji konkurenčního prostředí a tlaku na snižování cen pro koncové spotřebitele.

METRO AG se také aktivně zapojuje do podpory českých dodavatelů a lokálních produktů. Prostřednictvím programu "Regionální potravina" umožňuje malým a středním podnikům dostat se ke svým zákazníkům a posiluje tak regionální ekonomiku.

V neposlední řadě společnost investuje do modernizace a rozšiřování svých prodejen MAKRO, čímž přispívá k rozvoji infrastruktury a zvyšování atraktivity České republiky pro zahraniční investory.

metro ag

Publikováno: 10. 07. 2024

Kategorie: podnikání

Autor: RadimSvadlenka

Tagy: metro ag | informace o společnosti metro ag