Penzijní připojištění – Možnosti, které Vám nabízí

Každý z nás v dnešní době řeší investice do budoucna. Někdo vsadí na nákup nemovitosti, jiný se obrátí směrem k důchodového připojištění. Přesně tak je totiž označováno penzijní připojištění. To využívá čím dál více lidí. Součást třetího pilíře důchodového systému, který lze samozřejmě vnímat jako spoření.

Státní příspěvek je výhodou číslo jedna

Jednou ze zásadních výhod pro klienta je pochopitelně státní příspěvek. Pokud si spoříte částku v odpovídající výši, můžete obdržet peníze od státu navíc. Jestli Vás zajímá, kolik lze získat, začtěte se do níže uvedené tabulky.

Vlastní příspěvekPříspěvek od státu
100 Kč až 299 Kč0 Kč
300 Kč až 999 Kč90 Kč + 20 % z částky nad 300 Kč
Od 1 000 Kč230 Kč
Státní příspěvek v rámci penzijního připojištění.

Rozsah příspěvku u částek 300 Kč až 999 Kč se pochopitelně zvyšuje s konkrétní sumou. Dosáhnout však může maximální hranice 230 Kč. Více od státu nedostanete. Vzhledem k tomu, že jde o měsíční příspěvky, je to bezpochyby zajímavý bonus a zhodnocení.

Jaké další klady má penzijní připojištění?

Penzijní připojištění je samozřejmě spjato i s řadou ostatních benefitů. Z pohledu zaměstnance je to například daňové zvýhodnění, které může dosahovat maximální částky 24 000 Kč. Úspory pak klidně uložte na stavební spoření. Patřičná osvobození čekají také na samotného zaměstnavatele. U penzijního připojištění můžete zároveň počítat s garancemi, takže výsledkem bude vždy kladné zhodnocení finančních prostředků.

Ukončení spoření nabývá několika podob

Každé penzijní připojištění je spjato s konkrétním penzijním plánem a rozvrhem. V něm je uvedeno několik důležitých věcí týkajících se ukončení penzijního připojištění a další věci. Jednou z variant je starobní penze, která může být vyplacena jednorázově nebo prostřednictvím měsíční renty a měsíčních plateb. Dále je to výsluhová penze, na níž má klient nárok už po patnácti letech hrazení penzijního připojištění. Zapomínat bychom neměli ani na invalidní penzi a pozůstalostní penzi. Pokud byste se rozhodli získat své úspory dříve, setkáte se s výrazem odbytné. Pak ovšem počítejte s určitou ztrátou peněz.