Provident.cz: Půjčka, která myslí na vaše finance

Provident Cz

Provident: Rychlé půjčky online

Provident působí na českém trhu již řadu let a za tu dobu si vybudoval silnou pozici v oblasti nebankovních půjček. Společnost se specializuje na poskytování krátkodobých půjček s rychlým schválením, které jsou určeny pro klienty, kteří potřebují peníze rychle a bez zbytečných průtahů. Provident nabízí své služby prostřednictvím sítě obchodních zástupců, ale také online na svých webových stránkách.

Na webových stránkách společnosti Provident naleznete veškeré informace o produktech a službách, které tato nebankovní společnost nabízí. Zájemci si zde mohou snadno a rychle spočítat výši splátek a podat online žádost o půjčku. Webové stránky Providentu jsou přehledné a intuitivní, takže se v nich snadno zorientuje i méně zkušený uživatel internetu.

Provident si zakládá na férovém a transparentním přístupu ke klientům. Veškeré poplatky a úroky jsou jasně a srozumitelně uvedeny v úvěrové smlouvě, takže klient vždy ví, kolik a za co platí. Společnost Provident je držitelem certifikátu Odpovědný věřitel, který je zárukou férového a etického jednání.

Jak Provident funguje?

Provident působí na českém trhu již od roku 1997 a za tu dobu pomohl statisícům klientů s jejich finančními potřebami. Na rozdíl od banky, kde je nutné projít složitým procesem schvalování a doložit spoustu dokumentů, je u Providentu proces získání půjčky mnohem jednodušší a rychlejší. Vše začíná online žádostí nebo telefonátem, kde si s vámi domluví schůzku naši obchodní zástupci. Ti vám osobně a diskrétně vysvětlí vše o půjčce a pomohou s výběrem té nejvhodnější varianty. Po schválení půjčky vám peníze doručíme až domů nebo si je můžete vyzvednout na pobočce České pošty. Splácení probíhá formou pravidelných týdenních nebo měsíčních splátek, které vám vyhovují. V případě jakýchkoliv dotazů se na nás můžete kdykoliv obrátit telefonicky, emailem nebo osobně na pobočce.

Typy půjček od Providentu

Provident nabízí dva základní typy půjček: Půjčku do domu a Online půjčku. Půjčka do domu je určena pro ty, kteří preferují osobní kontakt a hotovost. Sjednává se s obchodním zástupcem, který za vámi přijede domů, vše vysvětlí a po schválení půjčky vám peníze rovnou předá. Online půjčka je určena pro ty, kteří preferují vyřizování přes internet. Celý proces od žádosti po schválení probíhá online a peníze vám budou vyplaceny na účet.

Půjčka do domu je dostupná ve variantách od 4 000 Kč do 130 000 Kč s dobou splatnosti 45, 60 nebo 90 týdnů. Online půjčka je k dispozici od 4 000 Kč do 80 000 Kč se splatností 15, 21, 27, 33, 39, 45, 51 nebo 57 týdnů. Oba typy půjček se splácejí formou pravidelných týdenních splátek. Provident se snaží vyjít vstříc individuálním potřebám klientů a nabízí možnost úpravy splátkového kalendáře v případě nenadálých životních situací.

Úrokové sazby a poplatky

Společnost Provident Financial s.r.o. nenabízí v České republice od roku 2021 žádné nové půjčky. Informace o úrokových sazbách a poplatcích na této stránce se vztahují k dřívějším produktům a slouží pouze pro informativní účely. Pokud hledáte aktuální informace o půjčkách, doporučujeme vám navštívit webové stránky České národní banky nebo jiných poskytovatelů finančních služeb.

Důrazně doporučujeme, abyste si před sjednáním jakékoli půjčky důkladně prostudovali všechny podmínky a porovnali nabídky od více poskytovatelů.

Podmínky pro získání půjčky

Pro získání půjčky od Providentu je potřeba splnit několik základních podmínek. Žadatel musí být starší 18 let a mít trvalý pobyt na území České republiky. Dále je nutné doložit pravidelný příjem, ať už ze zaměstnání, podnikání nebo důchodu. Provident akceptuje i příjmy z rodičovského příspěvku nebo některých dalších sociálních dávek. Výše půjčky se odvíjí od bonity klienta a jeho schopnosti splácet. Pro ověření totožnosti a příjmů je potřeba doložit dva doklady totožnosti a potvrzení o příjmu. Žádost o půjčku je možné podat online na webových stránkách společnosti Provident, telefonicky nebo osobně na pobočce. Schválení půjčky je obvykle rychlé a peníze mohou být vyplaceny do 24 hodin od schválení. Provident nabízí různé typy půjček, a to jak krátkodobé, tak i dlouhodobé. Na webových stránkách společnosti Provident je k dispozici podrobný přehled všech typů půjček, včetně úrokových sazeb a podmínek splácení.

Rizika a nevýhody Providentu

Provident Financial má své nevýhody, které je potřeba zvážit. Úrokové sazby u půjček Providentu jsou obecně vyšší než u bankovních úvěrů. To znamená, že za půjčené peníze zaplatíte více peněz na úrocích. Je důležité si pečlivě spočítat celkovou splatnou částku a zvážit, zda je pro vás úvěr od Providentu finančně únosný. Provident Financial nabízí půjčky s kratší dobou splatnosti. To může být pro některé klienty nevýhodné, protože splátky jsou vyšší a je potřeba je hradit častěji. Před sjednáním půjčky si proto dobře promyslete, zda budete schopni splácet v daném termínu. V případě, že nebudete schopni splácet půjčku včas, mohou vám být účtovány sankční poplatky za pozdní platbu. Tyto poplatky můžou být poměrně vysoké a dále navýšit celkovou dlužnou částku. Je proto důležité si hlídat termíny splátek a v případě potíží s platbou co nejdříve kontaktovat Provident Financial a domluvit se na řešení.

Alternativy k Providentu

Provident Financial ukončil svou činnost v České republice v roce 2021. Pokud hledáte alternativní možnosti krátkodobých půjček, existuje několik možností.

Než se rozhodnete pro jakoukoli půjčku, je důležité zvážit svou finanční situaci a ujistit se, že si můžete dovolit splácet. Půjčka by nikdy neměla být řešením dlouhodobých finančních problémů.

Mezi alternativy k Providentu patří:

Bankovní půjčky: Mnohé banky nabízejí krátkodobé půjčky, často s výhodnějšími úrokovými sazbami než nebankovní společnosti.

Kreditní karty: Kreditní karta vám umožní čerpat peníze do určitého limitu a splácet je postupně.

Půjčky od rodiny a přátel: I když tato možnost může být lákavá, je důležité mít jasně stanovené podmínky splácení, abyste se vyhnuli konfliktům.

Finanční rezerva: Ideální je mít vytvořenou finanční rezervu pro případ nenadálých výdajů.

Důležité je si před sjednáním jakékoli půjčky pečlivě prostudovat podmínky a porovnat nabídky od více poskytovatelů.

Recenze a zkušenosti klientů

Provident působí na českém trhu již řadu let a za tu dobu si vybudoval širokou klientskou základnu. Není proto divu, že na internetu lze nalézt nepřeberné množství recenzí a zkušeností klientů s touto společností.

Někteří klienti si pochvalují především rychlost a jednoduchost vyřízení půjčky. Provident nabízí možnost sjednání půjčky online i osobně na pobočce. Peníze jsou pak klientovi často vyplaceny v hotovosti do několika hodin od schválení žádosti. Další pozitivní ohlasy se týkají vstřícného a profesionálního přístupu zaměstnanců Providentu.

Na druhou stranu se objevují i negativní recenze. Někteří klienti kritizují vysoké úroky a poplatky spojené s půjčkou. Je proto důležité si před sjednáním půjčky pečlivě prostudovat všechny podmínky a ujistit se, že jim rozumíte. Další stížnosti se týkají agresivních obchodních praktik Providentu. Někteří klienti si stěžují na to, že byli k sjednání půjčky tlačeni, i když o ni ve skutečnosti neměli zájem.

Při čtení recenzí a zkušeností klientů je důležité mít na paměti, že se jedná o subjektivní názory. Co vyhovuje jednomu klientovi, nemusí vyhovovat druhému. Před sjednáním půjčky u Providentu si proto důkladně prostudujte všechny dostupné informace a zvažte všechna pro a proti.

Kontakt a zákaznická podpora

Pro rychlé a snadné spojení s námi můžete využít několik možností. Na webových stránkách společnosti Provident najdete kontaktní formulář, kde stačí vyplnit vaše údaje a dotaz. Naši operátoři jsou vám k dispozici na zákaznické lince, kde vám rádi zodpoví vaše dotazy ohledně půjček, splácení či jiných produktů Provident. Pro ty, kteří preferují písemnou formu komunikace, je tu emailová adresa. Nezapomeňte uvést vaše identifikační údaje pro rychlejší vyřízení vašeho požadavku. Na webových stránkách Provident také najdete sekci s často kladenými otázkami, kde můžete najít odpovědi na nejčastější dotazy týkající se služeb Provident.

Je Provident pro vás?

Provident je finanční instituce, která v Česku působí už řadu let a specializuje se na poskytování menších půjček. Než se ale pro Provident rozhodnete, je důležité zvážit všechny faktory a ujistit se, že je to pro vás ta správná volba.

Provident nabízí rychlé půjčky s minimem papírování, což je pro mnoho lidí lákavé. Peníze můžete mít k dispozici už během pár hodin od schválení žádosti. Společnost se také pyšní transparentností, všechny poplatky a úroky jsou jasně dané a dostupné na webových stránkách Providentu.

Je ale potřeba brát v potaz, že tyto typy půjček mívají vyšší úroky než klasické bankovní úvěry. Před podpisem smlouvy si proto pečlivě prostudujte všechny podmínky a ujistěte se, že splátky zvládnete bez problémů hradit.

Provident je vhodný pro ty, kteří potřebují rychle menší finanční obnos a preferují osobní kontakt s obchodním zástupcem. Pokud ale hledáte dlouhodobější řešení s nižšími úroky, pravděpodobně najdete výhodnější nabídky u konkurence. Než se pro jakoukoli půjčku rozhodnete, porovnejte si nabídky od více společností a vyberte tu, která nejlépe vyhoví vašim potřebám a finanční situaci.

Publikováno: 24. 06. 2024

Kategorie: finance

Autor: RadimSvadlenka

Tagy: provident cz | webové stránky společnosti provident