Teletext ČT online: nostalgie na dosah kliknutí

Txt Čt

Teletext online: Prohlížení stránek

Archiv pořadů s TXT

Teletext České televize bohužel nenabízí možnost archivace svých stránek. Informace v Teletextu jsou vysílány živě a průběžně aktualizovány, což znemožňuje jejich ukládání do archivu podobně jako u webových stránek. Pokud hledáte starší informace, které byly vysílány v Teletextu, bohužel je nenajdete v elektronické podobě.

Pro aktuální informace doporučujeme sledovat Teletext ČT na vašem televizoru nebo využít webové stránky České televize. Zde naleznete aktuální zpravodajství, sportovní výsledky, programové tipy a mnoho dalšího.

Teletext České televize bohužel nenabízí možnost archivace svých stránek. Informace v Teletextu jsou vysílány živě a průběžně aktualizovány, což znemožňuje jejich ukládání do archivu podobně jako u webových stránek. Pokud hledáte starší informace, které byly vysílány v Teletextu, bohužel je nenajdete v elektronické podobě.

Pro aktuální informace doporučujeme sledovat Teletext ČT na vašem televizoru nebo využít webové stránky České televize. Zde naleznete aktuální zpravodajství, sportovní výsledky, programové tipy a mnoho dalšího.

Hry a soutěže z Teletextu

Teletext České televize, zkráceně TXT ČT, byl po dlouhá léta neodmyslitelnou součástí televizního vysílání a zdrojem informací pro miliony diváků. Kromě aktuálního zpravodajství, sportovních výsledků a programů televizních stanic nabízel Teletext ČT také širokou škálu her a soutěží. Tyto interaktivní prvky bavily diváky všech věkových kategorií a staly se oblíbenou kratochvílí.

Soutěže v Teletextu ČT se lišily formátem i obtížností. Nechyběly znalostní kvízy, křížovky, doplňovačky, logické hry a další. Soutěžní otázky se týkaly nejrůznějších oblastí, od historie a kultury přes sport a vědu až po filmy a hudbu. Účast v soutěžích byla snadná – stačilo sledovat Teletext, najít soutěžní otázku a odeslat správnou odpověď pomocí SMS zprávy nebo telefonicky.

Hry a soutěže v Teletextu ČT byly populární z několika důvodů. Byly snadno dostupné – stačilo mít doma televizor s Teletextem. Účast byla bezplatná, diváci platili pouze standardní poplatky za SMS zprávy nebo telefonní hovory. Hry a soutěže nabízely možnost vyhrát zajímavé ceny, ale především přinášely zábavu a napětí.

TV program ČT s TXT

Kontakty na redakci Teletextu

Máte-li dotazy, připomínky nebo nápady týkající se Teletextu České televize, neváhejte se na nás obrátit. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá a pomáhá nám zlepšovat naše služby.

Kontaktovat nás můžete prostřednictvím SMS zpráv, e-mailem nebo telefonicky.

Pro rychlé reakce využijte SMS na číslo [phone number - use real number]. Do zprávy uveďte vaše jméno a stručný popis vašeho dotazu.

Pro podrobnější dotazy či připomínky využijte naši e-mailovou adresu: [e-mail address - use real address].

V případě závažných technických problémů nebo dotazů týkajících se příjmu signálu volejte naši bezplatnou telefonní linku: [phone number - use real number].

Děkujeme za váš zájem o Teletext České televize.

Informace o Teletextu ČT

Teletext České televize (zkráceně Teletext ČT) je služba, která nabízí doplňující informace k televiznímu vysílání. Teletext je dostupný na všech programech České televize – ČT1, ČT2, ČT Sport a ČT :D. Jeho hlavní náplní jsou aktuální zprávy z domova i ze světa, sportovní výsledky, informace o počasí, program televizního vysílání a další užitečné informace. Teletext ČT je rozdělen do stovek stránek, které jsou uspořádány do tematických rubrik. Díky tomu se v něm snadno zorientujete a rychle najdete informace, které vás zajímají. Pro navigaci v Teletextu ČT můžete použít čísla stránek nebo šipky na vašem dálkovém ovladači. Teletext ČT je k dispozici zdarma všem divákům, kteří mají televizor s podporou této technologie.

Historie a vývoj Teletextu

Teletext se poprvé objevil na obrazovkách Československé televize v roce 1988, tehdy ještě v černobílém provedení. První vlaštovkou se stala stránka 100 s titulkem "Zkušební vysílání". Od té doby se Teletext stal nedílnou součástí televizního vysílání a zdrojem informací pro miliony diváků. Postupem času se Teletext ČT vyvíjel a modernizoval. Barevné provedení, rozšíření kapacity stránek a zavedení diakritiky přinesly komfortnější a přehlednější čtení. Dnes je Teletext ČT plně digitalizovaný a nabízí širokou škálu informací, od aktuálního zpravodajství, přes sportovní výsledky, až po programové tipy a recepty.

I v době internetu si Teletext ČT udržuje své věrné diváky. Jeho hlavními přednostmi jsou jednoduchost, rychlost a dostupnost. Informace jsou prezentovány stručně a přehledně, bez zbytečných příkras. Navíc je Teletext ČT dostupný zdarma všem majitelům televizorů s jeho podporou.

Dostupnost a technické požadavky

Teletext České televize je dostupný na všech jejích programech – ČT1, ČT2, ČT Sport, ČT :D a ČT art. Pro jeho příjem potřebujete televizor s tunerem DVB-T2 a podporou technologie HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV). Většina moderních televizorů tyto standardy splňuje. Pokud si nejste jisti, ověřte si specifikace vašeho televizoru v manuálu nebo na webových stránkách výrobce.

Pro správné fungování teletextu je důležité mít televizor připojený k internetu. Rychlost připojení není kritická, ale stabilní připojení zaručí rychlejší načítání stránek a plynulejší procházení textem. Pokud váš televizor není připojený k internetu, zobrazí se vám pouze omezená verze teletextu s aktuální programovou nabídkou.

Teletext České televize je k dispozici zdarma a bez nutnosti instalace jakýchkoli dalších aplikací. Stačí jednoduše na vašem televizoru naladit příslušný program České televize a poté pomocí tlačítka "TXT" nebo "Teletext" na vašem dálkovém ovladači vstoupit do prostředí teletextu.

Tipy a triky pro používání TXT

Teletext České televize je skvělý způsob, jak zůstat v obraze, i když zrovna nemáte po ruce internet. Jeho jednoduchost je zároveň jeho největší předností. Pro nováčky ale může být navigace v textovém prostředí ze začátku trochu matoucí. Nebojte se, i s tím vám pomůžeme!

Základem je ovladač a trojciferné číslo stránky. Zadávejte je postupně, není potřeba čekat na načtení. Nevíte, kam se podívat? Strana 100 je váš startovní bod s přehledem hlavních rubrik. Červené tlačítko vám zobrazí obsah vybrané rubriky. Zajímá vás sport? Zadejte 200 a prozkoumejte aktuální výsledky. Pro milovníky filmů a televizního programu je tu stránka 400. A pokud si chcete zkrátit čekání, vyzkoušejte hry na straně 600.

Teletext není jen o čtení. Díky funkcím vašeho ovladače si můžete text zvětšit pro pohodlnější čtení, nebo si nechat zobrazit skrytý obsah. Experimentujte a objevte všechny možnosti!

Teletext na sociálních sítích

Teletext České televize, zkráceně TXT ČT, si i v době internetu a sociálních sítí udržuje své věrné publikum. Mnoho lidí ale netuší, že TXT ČT má také aktivní profily na sociálních sítích, kde nabízí další obsah a informace.

Na Facebooku najdete stránku Teletext ČT, kde se dozvíte novinky a zajímavosti ze světa teletextu. Stránka pravidelně zveřejňuje například upoutávky na zajímavé stránky v teletextu, informace o změnách v programové nabídce nebo tipy na využití teletextu. Nechybí ani soutěže o ceny.

Kromě Facebooku je TXT ČT aktivní i na Twitteru. Zde najdete účet @TeletextCT, který sdílí aktuální informace z domova i ze světa, sportovní výsledky a další obsah, který je k dispozici i v teletextu. Twitterový účet je ideální pro ty, kteří chtějí být informováni o dění v reálném čase.

Sociální sítě tak představují další platformu, kde se můžou diváci České televize setkat s obsahem TXT ČT a dozvědět se více o jeho fungování. Profily na Facebooku a Twitteru jsou skvělým doplňkem k samotnému teletextu a umožňují interaktivnější komunikaci s uživateli.

Publikováno: 21. 06. 2024

Kategorie: internet

Autor: RadimSvadlenka

Tagy: txt čt | informace o teletextu české televize