UFO je spojeno se záhadami už řadu let

Neidentifikovatelný létající předmět. Přesně tak lze přeložit anglický název Unidentified Flying Object známý pod zkratkou UFO. Jestliže Vás tato tematika zajímá a chcete se dozvědět více, přinášíme Vám bližší informace. Například to, jak se běžně vysvětlují takto pozorované jevy nebo jaké je dělení neidentifikovatelných předmětů.

UFO v číslech

Pojďme se na UFO zaměřit nejprve z pohledu čísel stejně, jako jsme to udělali v článku o kosmickém vesmírném letu Apollo 11. V tabulce prezentované níže Vám přinášíme fakta, která byste měli rozhodně znát.

PředmětHodnota
Zájem o UFOPo 2. světové válce
Vysvětlitelný původ hlášení90 % až 97 %
Kontakt v Československu12. července 1987
Vydání zprávy UAP25. června 2021
Informace spjaté s neidentifikovatelnými předměty.

I když byla spousta neidentifikovatelných předmětů racionálně vysvětlena nebo proběhl alespoň velký pokus o takový krok, stále existuje spousta tajemných záznamů lákajících mnohé konspirátory a podobně založené jedince.

S čím si lidé nejčastěji pletou UFO?

Neidentifikovatelné předměty nebo chcete-li mimozemšťany si lidé velice často pletou s řadou ostatních věcí, které na nebesích mohou vytvářet zvláštní stíny a tvary. Typickým příkladem jsou hejna ptáků, letadla, rakety či dokonce hořící bahenní plyny. Někdy za pořízený jev může špatný fotografický materiál, jindy zase nechtěná dvojitá expozice. Výjimkou není ani pád meteoritu, a dokonce i úmyslné fotomontáže.

Rozdělení neidentifikovatelných předmětů

Neidentifikovatelné předměty za dobu své působnosti a pozorování mnohých jedinců nabyly odlišných podob. Tím pádem vznikla spousta tříd a dělení. UFO může být například diskového, trojúhelníkového a válcovitého tvaru. Dále je odlišováno setkání s mimozemskými bytostmi na základě vzdálenosti od nich samotných. Je to blízké setkání prvního druhu až sedmého druhu. Potom vznikly nejrůznější mimořádné třídy A až E. Od přírodních sil, až po věci nehmatatelného původu. Jisté je v tomto ohledu jedno. Teorie UFO je tu už pořádnou řádku let a v budoucnu tu ještě určitě bude. O tom není žádných pochyb.