Úvěr vs. leasing na auto – Zvolte ten lepší

Máte v úmyslu pořídit si nový automobil? Nevlastníte však dostatek finančních prostředků? Potom nezoufejte a využijte některého z dostupných úvěrových nástrojů současné doby. V tomto směru se Vám nabízí dvě řešení. Je to úvěr na automobil a leasing. Jestliže neznáte hlavní rozdíly mezi těmito produkty, začtěte se do níže uvedených řádků.

Úvěr vs. leasing – Co lze získat snáze?

Je pravdou, že spousta lidí se v první řadě zajímá o to, jak se co nejrychleji domoci finančních prostředků. Ještě, než Vám prozradíme výhody a nevýhody toho či onoho řešení, zmíníme se o této věci. Počítejte s tím, že domoci se leasingu bude snazší, než v bance získat půjčku na auto. Nikdo však netvrdí, že je to lepší cesta.

Výhody a nevýhody obou řešení

Pokud se rozhodnete pro auto na úvěr, počítejte s jedním ze zásadních kladů. Hned od prvního okamžiku se stáváte právoplatným majitelem vozidla a můžete si s ním dělat cokoliv. To u leasingu bohužel neplatí. Půjčka bude asi i levnější nežli leasing. Jestliže Vás zajímají ostatní klady a zápory, začtěte se do následujících otázek a odpovědí.

Jaké jsou další výhody úvěru na auto?

Počítejte například s tím, že si budete moci nastavit výši měsíční splátky. A to na základě celkové výše půjčky a doby splatnosti. Obvykle neplatíte ani žádné sankční poplatky za předčasné uhrazení takového dluhu.

V čem je lepší být rovnou majitelem vozu?

Automobil patří přímo Vám, a nikoliv leasingové společnosti. Můžete ho tedy kdykoliv prodat a dlužnou částku doplatit.

V čem je náročnější získat půjčku na auto?

Připravte se na složitější administrativu a dokazování Vaší schopnosti splácet dané závazky.

Musím mít ručitele?

V závislosti na Vaší bonitě může takový případ nastat spíše u úvěru na auto.

V čem spočívají výhody leasingu?

Počítat můžete s jednoduchostí administrativního procesu. Díky tomu se dočkáte i rychlejšího vyřízení. Kladem je také důraz na vyšší dostupnost pro lidi s nižšími příjmy, kteří touží po novém dopravním prostředku.