Vitamín C je nepostradatelný pro děti i dospělé

Lidské tělo potřebuje k životu řadu nezbytných vitamínů. Dokazuje to například vitamín D. Tím to ovšem nekončí, nýbrž začíná. Stejně potřebný je pro Vás i vitamín C. Také ten je třeba získávat ideálně formou potraviny nebo prostřednictvím doplňků stravy. Pokud se chcete o vitamínu C dozvědět další přínosné informace, začtěte se do níže uvedených řádků.

Vitamín C důležitý pro děti

Tento typ vitamínu je doslova nutný pro imunitní systém. Pro jeho samotný vývoj a správné fungování. Přesně z těchto důvodů je zapotřebí dbát na jeho optimální množství hlavně u malých dětí. Jestliže nevíte, jaká je spotřeba vitamínu C spjatá s konkrétním věkem, přinášíme Vám přehlednou tabulku.

StáříSpotřeba v mg
0 – 3 měsíce50
1 až 3 roky60
7 až 9 let80
Dospělý člověk100
Víte, kolik vitamínu C je vhodné konzumovat?

Jak vidno, množství vitamínu C by mělo v těle člověka neustále přibývat, respektive být doplňováno v minimálních možných dávkách. Na druhou stranu je třeba říci, že tímto vitamínem se nelze v pokročilejším věku předávkovat. Jeho přebytek se z těla vyloučí.

Proč je dobrý vitamín C?

O důležitosti vitamínu C rozhodně nemá cenu polemizovat. Pokud ho budete do těla přijímat v dostatečném množství, zlepšíte obecně svůj psychický stav. Vedle imunitního systému snížíte svou celkovou unavenost, vyčerpání a podpoříte zdravé fungování nervové soustavy. Kromě jiného minimalizuje stres a zároveň podpoříte ostatní důležité části těla. Je to kupříkladu chrupavka, krevní cévy, kůže, zuby a mnohé další.

Přírodní vitamín a doplňky stravy

Nejlepší je pochopitelně to, když vitamín C přijímáte ve formě přírodní stravy. Typickým příkladem je ovoce a zelenina. Velké množství najdete v kapustě, paprice a pažitce. Dobrou zásobárnu představují také ryby, ledvinky a játra. Pokud víte, že nejste schopni přijímat dost vitamínu C touto formou, zaměřte se na doplňky stravy. Nejlépe stravitelným vitamínem je ten lipozomální. Důležitý je mimo jiné také v těhotenství, kde by se měla doporučená denní dávka pohybovat kolem 85 mg.